Ponuka cestovnej kancelárie Waldtour - dovolenka v Albánsku - Poznávací zájazd

ponuka zájazdov CK Waldtour

Poznávací zájazd Albánsko - krajina plná priateľstva

Informácie o zájazde

Poznávací zájazd do Albánska
Termín zájazdu do Albánska

 

Program zájazdu do Albánska


Albánsko - dosiaľ nespoznaná krajina, ktorá môže byť pre celý svet príkladom tolerancie medzi náboženstvami, keďže tu žijú bok po boku všetky hlavné albánske náboženstvá- kresťanské, moslimské, pravoslávne. Kajina, ktorú komunistický režim Envera Hodžu, spútal do medzinárodnej izolácie a ktorá sa z neho vymanila v roku 1991. Napriek tomu nám má čo ukázať zo svojej bohatej histórie starých kultúr Illýrov, Byzantíncov, Rimanov aj Grékov, prírodných krás a kilometrov nádherných pláží Jónskeho mora. Nenechajte si ujsť jej historické poklady chránené UNESCO, panenskú divokú prírodu, kde načerpáte veľa energie a využijete aj čas na prechádzky a v prípade dobrého počasia aj na kúpanie sa vo vlnách Jónskeho alebo Jadranského mora.

Deň 1.
odochod zo Slovenska v ranných hodinách, cesta nonstop cez Srbsko do Macedónie, nocľah.

Deň 2.
Po raňajkách pokračovanie v programe. Cesta okolo Macedónskeho mora Ohrid, chráneneé UNESCO, považované za najstaršie jazero na Zemi. Krátka zastávka v meste Ohrid, ktoré bolo útočiskom žiakov sv. Cyrila a Metoda vyhnaných z Veľkej Moravy, mestom s bohatou historiou (UNESCO) a veľkým množstvom pravoslavných stavieb, kostoly sv. Sofie, Sv. Klimenta a sv. Pantelejmona alebo kostol sv.Jovan Kaneo ze 13.st..
Prehliadka Korçë- považované za najčistejšie mesto Albánska. Ortodoxnú katedrálu Znovuzrodenia Krista z roku 1992 obklopujú mnohé historické budovy ako Mešita Iliaz Bej Mirahorit , prvá Albánska školská budova, Pedestrian Area, Famous albánska - Korçë Beer a galéria. Niekoľko foto-zastávok, fantastické scenérie.
Ubytovanie v Gjirokastre.
Prehliadka Gjirokastra: centra kultúrnej turistiky Hrad najväčší v Albánsku, Staré Mesto, zbrojné múzeum,, 'mesta tisícov schodov', osmanských vežových domov s typickými strechami pokrytými svetlou bridlicou, drevenými balkónmi a vybielenými kamennými múrmi. Je zapísané v zozname Svetového dedičstva UNESCO, ako zriedkavý príklad dobre zachovaného osmanského mesta. Nákupy.
Návrat do hotela. Nocľah.

Deň 3.
Ráno ppokračovanie v programe.
Gjirokastra-Saranda-Butrint. Na ceste pred dosiahnutím vrcholu pohoria zastavenie - výhľad na južnú časť Saranda a navštívte prírodné výtvory Blue Eye ako Syri i Kaltër (Modré oko) pri výnimočnom podzemnom pramemi ostro sýtej (uprostred) a ostro modrej (na okrajoch) farby.
Prehliadka Butrint archeologického náleziska, najdôležitejšieho v Albánsku , Je to jedinečný komplex antických zrúcanín (UNESCO), založeného údajne utečencami z legendárnej Tróje. Amfiteáter, Asklepiov chrám či antické opevnenie.
Pokračovanie za poznaním Butrint-Porto Palermo-Himarë-DHËRMI-Llogara Pass-Vlore. Prehliadka Porto Palermo hradu Aliho Pašu.Hrad sa nachádza v malom polostrove v nádhernej albánskej Riviére-Jónskeho mora. Niekoľko foto-zastávok na ceste, príroda ponúka úžasnú scenériu. Národný park Llogara - treba prejsť na 1049 metrov nad morom, kde sa dokonale prepletá horská asfaltová cesta v horskom massive nad morom.
Príchod a ubytovanie v hoteli 3* vo Vlore. Nocľah.

Deň 4.- 5.Raňajky a relax na pláži (izbe)v hoteli pri fantastickom Iónskom mori. Nocľah 2x

Deň 6.
Raňajky a pokračovanie v programe..
Vlora-Apollonia, prehliadka - druhé najvýznamnejšie albánske archeologické nálezisko.
Prehliadka Durres: Archeologické múzeum, rímske fórum, amfiteáter za najväčší v kraji
Okružná cesta mestom Tirana- v hlavnom meste Albánska: Scanderbeg Square + photogrpaghy, Clock Tower, National Museum of History, Pyramída, Matka Theresa, Socha, ex-diktátora dom, BLLOK obytná plocha ex komunistických úradov.
Krujë - historické mesto a rodné mesto albánskeho národného hrdinu Gjergj Kastriot Scanderbeg.Scanderbeg múzeum, Etnografické múzeum, Unique Old Medieval bazár, nákupy, fotografovanie.
Ubytovanie v Durres hotel 3/4 * Nocľah.

Deň 7. Relax, v izbe,alebo na plaži. Nocľah.

Deň 8.
Pokračovanie v programe.
Shkodër ako druhé najväčšie mesto v Albánii na severozápade - Rozafa hrad, pešie zóny, nova mešita, Kostol sv. Štefana, Olovená mešita, Historické múzeum, Národná fotogaléria Marubi , Katolícka katedrála (Kisha e Madhe)- po rekonštrukcii slávnostne otvorená matkou Terezou, neskôr ju navštívil aj pápež Ján Pavol II., Al-Zamil mešita. Odchod na hranice. Cesta nonstop cez Čiernu horu, trajekt cez Kotor, nocľach v Chorvátsku v hoteli.
Deň 9.
Pkračovanie v ceste na Slovensko s bezpečnostnými zastávkami každé 3-4 hod.
Príchod v neskorých večerných hodinách.


Cena zájazdu zahŕňa


- 8 nocí ubytovanie v hoteli bez stravy v 2,3 lôžkových izbách s
klimatizáciou/kúrením,TV.
- 3x polopenzia vo Vlore
- miestny prievodca v českom jazyku, slovenský sprievodca
- doprava luxusným autobusom s WC a možnosťou zakúpenia si občerstvenia
- vstupy (Gjirokastra hrad , Porto Palermo hrad Aliho Pašu, Scanderbeg
múzeum, Etnografické museum)
- insolventnosť Ck


Cena zájazdu nezahŕňa


Nepovinné príplatky:
- ďalšie vstupy v prípade záujmu
- (SNG Suppl =99 eur pre osobu a pobyt, polopenzia 5x navyše 54 eur/osoba)
- komplexné cestovné poistenie 15,3€ osoba zájazd do 65r.
- miestenka 7€ osoba
- nástupné miesta 10€ (Bardejov, Michalovce-Košice-PP-PO-LM-RK-MT-ZA-PB-TN-TT) BA bez príplatku.