Zájazdy do kultúrne bohatého Maďarska

Za kultúrou na dovolenke v Maďarsku

Maďarsko - "krajina tisícich kúpeľov"

Termálne kúpele a kúpaliskáMaďarsko sa nachádza v strednej Europe. Je preslávené vďaka svojimi kvalitnými kúpeľmi, ktorých je v tejto krajine mnoho. Najvýznamnejšie rieky Maďarska sú Dunaj a Tisa. Nachádza sa tu aj najteplejšie jazero v Európe a to Balaton. Toto jazero je veľmi obľúbené vďaka svojej dobrej dostupnosti zo Slovenska. Krajina ponúka aj iné možnosti strávenia dovolenky alebo ako jednodňový výlet návštevou hory a to najznámejšie (Keszthelyské pohorie, Bakoňský les Bakony, Vértes, Gerecse, Pilis, Visegrádské pohorie. Najvyšším bodom Maďarska je hora Kékes , ktorá sa nachádza v pohorí Matra. Ak máte záujem o ubytovanie nájdete tu penzión, apartmán ale aj hotely. Zájazdy do tejto krajiny sa realizujú často.

 

Eger - Mezokovesd - liečebné kúpele

Mesto ležiace na severovýchode Maďarska, na úpätí hornatej oblasti Bükk, vzdialenej približne 50 kilometrov od mesta Miskolc, a asi 15 kilometrov od mesta Eger.

Mezőkövesd je ideálnym miestom pre dovolenku strávenú oddychom a relaxáciou, každoročne ho navštívia stovky tisíc návštevníkov, ktorých lákajú predovšetkým liečebné kúpele, wellness pobyty a ľudové umenie. Mesto ponúka rozmanité programy pre turistov po celý rok: kultúrne, športové a zábavné podujatia, kulinárske lahôdky a rôzne festivaly ako napr. Renesančný festival, Folklórny festival, Jazdecké dni, Zsóry Festival a iné. Mezőkövesd sa preslávil predovšetkým vyšívaním tzv. "Matyó" výšiviek. Toto ľudové umenie sa zachovalo aj v súčasnosti a dodnes reprezentuje maďarskú kultúru. Určite sa vždy niečo nájde na ultra last minute či first moment pre Vás aby ste si počas Vašej dovolenky maximálne oddýchli.

Poznávacie zájazdy na Dunaji autobusomDovolenka v Termálnych kúpeľoch Zsóry je kúpeľný komplex. Termálne kúpele Zsóry sú rozdelené na kúpeľnú časť, vonkajšie kúpaliska a športovú halu. V kúpeľnej časti sú 3 termálne kryté bazény s vodou rôznej teploty, relaxačný bazén a 2 vonkajšie termálne bazény. Vonkajšie kúpalisko je situované v rozľahlom upravenom parku. Voda nie je len jedna z najvzácnejších v Maďarsku, ale je významná v celej Európe. Voda Zsóry vďaka obsahu vápnika, horčíka a hydro-karbonátu má protizápalové účinky. Vysoký obsah chloridu podporuje imunitný systém tela, má oživujúce a všeobecne posilňujúce účinky. Vysoká koncentrácia síry, ktorá napomáha ľahšiemu vstrebávaniu ľudskou pokožkou prispieva k znižovaniu krvného tlaku a dokonca cholesterolu, ide o účinnú formu prevencie proti artérioskleróze. Taktiež pomáha pri liečbe kožných ochorení, najmä psoriázy. Ak máte záujem o ubytovanie nájdete tu penzión, apartmán ale aj hotel. Pokiaľ chcete cestovanie využiť na relax oddych aj na spoznávanie histórie ste na správnom mieste.

 

Tropicarium - morské akvárium v Budapešti

najväčšie stredoeurópske morské akvárium a historické mesto na Dunaji BUDAPEŠŤ. Jeden z najväčších obchodných a zábavných centier v Budapešti. Tu je situovaný podmorský svet plný žralokov, rôznorodých rýb, koralov, obohatený exponátmi hadov, plazov, dažďový prales s aligátormi, opice, leguány a pod. Hlavnou atrakciou Tropicária je 1,6 miliónov litrové žraločie akvárium s 11m dlhým tunelom. Steny akvária sú zhotovené zo špeciálneho 16 cm hrubého nerozbitného panoramatického skla, ktoré bolo dovezené z Japonska. Návštevníci si takto môžu bez obáv pozrieť 6 kusov takmer 2 metrových žralokov. Výlet do Tropicaria určite stojí za to aby ste sa prišli pozrieť na túto atrakciu a domov si odniesli nezabudnuteľný zážitok z výletu. Školám môžeme tento výlet spojiť aj s inou historickou pamiatkou ako napríklad v Budapešti. Cestovanie za touto atrakciou určite stojí za to, odnesiete si plno zážitkov.

 

Monument v BudapeštiBudapešť - hlavné mesto Maďarska

mesto ktoré leží na rieke Dunaj Vás upúta svojou históriou, parkami, riekou, kostolnými vežami a kúpeľmi a mnohým iným. Poznávací zájazd do Budapešti Vám ponúka mnoho historických pamiatok, ako prvá pamiatka ktorá si určite zaslúži veľkú pozornosť je Budínsky hrad a hradná štvrť ďalej Parlament – najveľkolepejšiu budovu nábrežia. Môžete isť obdivovať sakrálne pamiatky, navštívte Baziliku sv. Štefana synagógu sveta na ulici Dohány. Ak máte chuť na krásnu prechádzku môžete sa vydať na Andrássyho cestu, ktorá je lemovaná košatými stromami, cyklistickými chodníkmi a nádhernou architektúrou. V Budapešti nájdete plno UNESCO pamiatok. Ak máte záujem o ubytovanie najdete tu penzión, apartmán ale aj hotely. Školám môžeme tento výlet spojiť aj s inou atrakciou  ako napríklad v Tropicariu.

 

Základné informácie o Maďarsku:

Oficiálny názov: Maďarská republika

Hlavné mesto: Budapešť

Rozloha : 93 030 km2

Počet obyvateľov : 10.196.000

Mena: forint

 
 

Pridané: 08.06.2014