Togo

Detail štátu

 - transparent

Hlavné mesto: Lomé
Veľké mestá: Sokodé, Kara, Kpalimé, Aného
Počet obyvateľov: 5 858 673
Rozloha v km2: 56 785
Mena: Stredoafrický Frank 
Jazyky: francúzština

Togo:

je jeden zo štátov západnej Afriky na pobreží Guinejského zálivu, ktorý lemuje široká pobrežná nížina. Na severe krajiny sa dvíhajú nízke plošiny Guinejského prahu. V minulosti bolo toto územie nemeckou, neskôr francúzskou kolóniou. Krajina má vytvorené pomerne solídne podmienky pre turistiku. Spomedzi okolitých krajín, každoročne registruje najväčší prílev zahraničných návštevníkov, najmä zo západnej Európy. Najčastejšími cieľmi sú hlavné mesto Lomé, exotický vidiek a prímorské strediská. V Togu v minulosti pôsobili naši odborníci v geologickom prieskume.

Cestovný doklad

Cestovný pas, vízum, ktoré sa zvyčajne udeľuje s platnosťou na tri mesiace.

Colné predpisy

V Togu platia podmienky ako v krajinách Ekonomického združenia západoafrických štátov. Odporúča sa spýtať sa na podmienky pri prideľovaní víza.

Zdravie

V krajine neexistuje rýchla zdravotnícka pomoc. Najčastejšími ochoreniami v oblasti sú malária a tuberkulóza. Veľká časť populácie je postihnutá vírusom HIV/AIDS. Pri vážnejšom ochorení sa odporúča odcestovať do Európy. V krajine neexistuje systém zdravotného poistenia, platí sa v hotovosti. Treba piť vodu z uzavretých fliaš.