Svätý Vincent a Grenadíny

Detail štátu

Svätý Vincent a Grenadíny Svätý Vincent a Grenadíny - transparent

Hlavné mesto: Kingstown
Veľké mestá: Georgetown, Chateeaubelaire, Calliaqua, Colonarie
Počet obyvateľov: 118 432
Rozloha v km2: 389
Mena: Východokaribský Dolár
Jazyky: angličtina, francúzština

Sväty Vincent a Grenadíny:

sa nachádzajú na sopečnom ostrove Svätý Vincent (344 km2) a na ďalších menších ostrovoch Grenadín (Bequia, Union, Canouan, Mustique). Najvyšší vrch krajiny je Soufriére (1234 m n. m.), v súčasnosti činná sopka. Ostrov je preslávený hlavne vďaka kvalitnej marihuane. Stal sa tranzitnou krajinou pre obchodníkov s drogami. Do 18. storočia sa karibskí Indiáni intenzívne bránili európskemu osídľovaniu. Ostrov sa stal útočiskom pre afrických otrokov utekajúcich zo Sv. Lucie a Grenady a tu sa miešali s pôvodným indiánskym obyvateľstvom. Ich potomkovia sú známi ako „čierni Karibovia“. Štát má veľmi pekné pláže s čistým morom.

Cestovný doklad

Pre pobyt do 6 mesiacov postačuje platný cestovný pas.

Colné predpisy

Do krajiny je možné doviezť alebo vyviezť neobmedzené množstvo valút, podlieha to však oznamovacej povinnosti. Rovnako možno bez cla doviezť predmety osobnej spotreby, 1 liter alkoholu a 200 ks cigariet alebo tomu zodpovedajúce množstvo tabakových výrobkov. Odporúčame, aby ste si ešte pred cestou prostredníctvom cestovnej kancelárie, konzulárnej služby cieľového štátu alebo cez internet zistili, aké suveníry a predmety je možné z krajiny vyvážať.

Zdravie

Zdravotnícka starostlivosť je na slušnej úrovni. Na ostrove je jedna veľká nemocnica s dvesto lôžkami (Kingstown General Hospital), pät menších nemocníc a takmer tridsať zdravotníckych centier. Zdravotnícka starostlivosť je však veľmi drahá a väčšinou požadujú platbu v hotovosti, preto odporúčame kvalitné cestovné poistenie.

Výsledky hľadania
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 28.9.2018 9 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 5 408 €5 158 €konečná cena Detail
 5.10.2018 9 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 5 408 €5 158 €konečná cena Detail
 12.10.2018 9 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 5 408 €5 158 €konečná cena Detail

ďalšie ponuky >