Surinam

Detail štátu

Surinam Surinam - transparent

Hlavné mesto: Paramaribo
Veľké mestá: Wageningen
Počet obyvateľov: 475 996
Rozloha v km2: 163 820
Mena: Surinamský Dolár
Jazyky: nemčina, angličtina
 
Surinam:
 
leží na severovýchode Južnej Ameriky. Štát sa rozprestiera v strede Guyanskej vysočiny. Najvyšším vrchom Surinamu je Juliana Top (1280 m n. m.). V 15. storočí bolo územie kolonizované Britmi a neskôr Holanďanmi. Holandsko vymenilo toto územie za Nový Amsterdam (dnešný New York). Krajina sa volá podľa miestnej rieky, ktorú pôvodný obyvatelia - domorodí Indiáni nazývali Surina. Georeliéf krajiny tvorí rozsiahla močaristá nížina. V súčasnosti sa v krajine začína boj proti masívnemu výrubu dažďového pralesa. Surinam má veľké potenciálne nerastné bohatstvo, hlavne v podobe bauxitu.
 

Cestovný doklad

Cestovný pas a vízum, o ktoré je nutné požiadať ešte pred odletom. V krajine neplatí prihlasovacia povinnosť.

Colné predpisy

Do krajiny je zakázaný dovoz akýchkoľvek drog a omamných látok. Dovoz valút nie je limitovaný. Aktuálne colné predpisy odporúčame zistiť na internete, zastupiteľskom úrade alebo veľvyslanectve.

Zdravie

Úroveň zdravotníckych zariadení je tu na nízkej úrovni. Niektoré nemocnice dokonca poskytujú svoje služby pod holým nebom. Odporúčame, preto ošetrenie v súkromnej nemocnici, ktorých je však v krajine veľmi málo. Taktiež tu chýbajú odborní lekári. Je požadovaná platba v hotovosti a to aj pri neodkladných zákrokoch. Nemali by ste zabudnúť na kvalitné zdravotné poistenie.V krajine sa vyskytuje malária.

Výsledky hľadania
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 17.1.2019 15 dní Raňajky leteckyleteckyViedeň 4 225 €+príplatky Detail
 15.11.2019 15 dní Raňajky leteckyleteckyViedeň 4 325 €+príplatky Detail
 9.8.2019 15 dní Raňajky leteckyleteckyViedeň 4 525 €+príplatky Detail

ďalšie ponuky >