Poznávacie zájazdy do Viedne. Pútnicke miesto Mariazell. Poďte s cestovnou kanceláriou Waldtour na výlet po Rakúsku

Na dovolenku do Rakúska

Rakúsko - poznávacie zájazdy, púte, jednodňové výlety

Poznávací zájazd do Viedne RakúskoRakúsko je štát, ktorý sa nachádza v srdci Európy. Rakúsko sa môže pochváliť s mnohými úspešnými skladateľmi ako Joseph Haydn, Wolfgang Amadeus Mozart, Franz Schubert a iný. Rakúsko sa môže pochváliť tiež s najstaršou ZOO vo Viedni, ktorú otvorili  v roku 1765. Cez Rakúsko pretekajú dve najdlhšie rieky Európy a to Dunaj a Volga. Rakúsko nám ponúka vyžitie hlavne pre turistov ktorý obľubujú turistiku a lyžovanie, keďže väčšina časti je hornatá Alpy. Nájdete tu aj plno histórie a pamiatok Ringstrasse, Burgtheater, Hofburg, Stephansplatz, Stephansdom, Ruprechtskirche a iné. Môžete navštíviť Tulln kde sa koná každoročne výstava kvetov. Čokoladovňu Hauswirth kde vyrábajú mnoho sladkých dobrôt. Pokiaľ sa rozhodnete na dovolenku v tejto krajine na ubytovanie mate na výber penzion, aprtmány ale aj hotely. Rakúsko je ľahko dostupné autom, vlakom ale aj autobusom preto je to pravé pre Vašu dovolenku strávenú v našom susednom štáte. Výlet do Rakúska určite stojí za to môžete si urobiť výlet spojený s návštevou ZOO alebo poďte na nákupy do Viedne.

 Vianočné trhy v Mariazell RakúskoMariazell - pútnické miesto

vyhlásené pútnické miesto je domovom najväčšieho adventného venca v Rakúsku. Poďte s nami na zájazd a pozrite si krásu tohto venca. Kúzelné historické mestečko plné vianočnej atmosféry Mariazell leží v oblasti severných vápencových Álp, pri hraniciach rakúskych spolkových krajín Štajersko (Steiemark) a Dolné Rakúsko (Niederösterreich), asi 130 km juhozápadne od Viedne. V meste je mnoho vianočných atrakcií - anjelský poštový úrad, živé jasličky, 4 rôzne miesta s betlehemu vrátane mechanickej alebo perníkovej chalúpky skutočných rozmerov. Čarovnú atmosféru tohto mestečka dopĺňa panoráma zasnežených Álp.

 

Mariazell pútnické miesto v RakúskuVečerný "Beh čertov" v Sankt Sebastiane. Jeden krát ročne v podvečerných hodinách máte možnosť zúčastniť sa slávnosti v dedinke Gußwerk pri Mariazelli (2012 to bolo v Sankt Sebastiane) na tradičnom Krampuslauf čiže "Beh čertov". Za sprievodu pekelnej hudby a svetelných efektov v tomto meste prechádzajú alegorické vozy kde sa nachádza až 110 obrovských čertov. Každá maska a kostým je iný. Masky sú ručne vyrezávané a kostýmy šité z prírodných materiálov, umelecký výtvor. Tento zájazd určite stojí za to aby ste si našli voľný deň a strávili ho s nami v Mariazelli a naladili sa na najkrajšie sviatky roku a to Vianoce. Pokiaľ sa rozhodnete stráviť par voľných dni počas dovolenky môžete využiť ubytovanie na výber máte penzion alebo ubytovanie v hotely. Mariazell je ľahko dostupný aj autom.

 

Základné informácie o Rakúsku:

Oficiálny názov krajiny: Rakúska republika

Hlavné mesto: Viedeň

Rozloha: 83 870 km²

Počet obyvateľov: 8 192 880

Mena: EUR

 

Pridané: 18.06.2014