Na výlet do Legolandu v Nemecku

Svet kociek v Nemecku

Wunderland - najväčší model železnice na svete

Pozývame Vás na výlet splniť si jeden sen a to navštíviť  najväčší model železnice na svete, jedenu z najúspešnejších turistických atrakcií pre voľný čas .

Na severe Nemecka existuje miesto, kde deň trvá 15 minút, na pláži pristávajú mimozemšťania a každodennú rutinu hustej premávky vlakov, lietadiel, lodí a áut občas naruší iba stroj času, ktorí sem prenesie hrady a rytierov. Miniatur Wunderland alebo  Modelleisenbahn Wunderland – drobný svet na veľkej ploche – láka návštevníkov netradičnou stálou expozíciou.

Legoland Nemecko piráti Hrad z LegaJedna z najznámejších nemeckých atrakcií imitujúca skutočný svet v miniatúrnej verzii sa rozprestiera na ploche 1300 m2 a svojimi prepracovanými detailami, zábavnými vsuvkami a dôveryhodnými pohyblivými atrakciami láka státisíce návštevníkov ročne. Veľký div sveta v miniatúre. Koľajové moduly sú navzájom prepojené a centrálne riadené. Výstava pozostáva z viacerých  tém. Čo tu možete uvidieť? Letisko v noci,  Rakúske Alpy,  Las Vegas,  Prístav,  Ratrakovanie svahu,  Pred letiskom, mesto Hamburg a fiktívne mestečko Knuffigen s vlastným letiskom, v ktorom všetko funguje ako hodinky.  A občas aj nefunguje – policajti riešia kriminálne prípady a pokutujú bezohľadných vodičov, nešikovní drevorubači nechávajú stromy padať priamo na rodinné domčeky a z budov sa valia kúdoly dymu, ku ktorým sa náhlia pripravení hasiči. Vyše 215-tisíc figúrok, 3660 budov a mostov, 930 vlakov a 335-tisíc svetiel – tak vyzerá nemecký Wunderland v číslach. Miesto, kde deň trvá 15 minút a následne začínajú čiernu tmu rozsvecovať státisíce drobných žiaroviek, sa menilo na skutočnosť takmer šesť rokov. Poznávacie zájazdy sa do Legolandu Nemecko sa realizujú aj pre školy ako koncoročný výlet ale aj pre jednotlivcov, ktorý sa s nami idú zabaviť a zažiť nezabudnuteľné zážitky.