Zábavný park Legoland

Legoland Slovensko - Nemecko

Legoland Nemecko, ktorý by sme mohli nazvať tiež “Legoland Slovensko” je na celodenný výlet pre rodinu ako stvorený. A navyše, zo Slovenska je to iba na skok!
Ak by ste si mysleli, že tento výlet je iba pre deti, mýlite sa. Na svoje si tu vďaka rôznorodosti atrakcií prídu aj tínedžeri, dospelí, či dokonca dôchodcovia.

Neďaleko mestečka Gunzburg bol v roku 2002 postavený zábavný park, ktorý dnes poznáme pod menom Legoland - sen každého drobca. V momente, keď prekročíte vstupnú bránu, si spomeniete na to, ako ste sa starali o svoju prvú lego záhradku.

 Stavebnica, ktorá sa nám kedysi zmestila pod vianočný stromček, je zrazu pretvorená do 130 000 metrov štvorcových. Celkovo ju tvorí viac ako 50 miliónov kociek Lega a obsahuje približne 40 atrakcií pre deti aj pre ich doprovod. Ročne sem zavíta viac ako 1,6 milióna turistov.

 Jeden z najväčších a najstarších Legolandov tvorí viacero tematických častí. Najvyhľadávanejšie z nich sú: Lego Miniland, Lego Xtreme a Lego Adventure Land.   

Lego MINILAND - VAŠE VYSNÍVANÉ MESTÁ V MALOM

Nájdete tu miniatúry tých najzaujímavejších  stavieb sveta, ako napríklad Londýnske oko, halu strediska NASA, či futbalový štadión Alianz Arena. Súčasťou Minilandu sú aj ohromujúce “mini mestečká”, kde je každá jedna postavička aj s prostredím vytvorená veľmi realisticky. Sú tu všetky možné kultúrne centrá, ktoré vám napadnú. Od tichých talianskych romantických uličiek, až po rušný Londýn.

 Lego XTREME

Táto časť Legolandu je ideálna pre malých zvedavcov, ktorí radi spoznávajú a skúšajú nové veci. Je v nej zahrnutá napríklad prechádzka podmorským svetom Atlantis, lego-autíčka na diaľkové ovládanie, či horská dráha ProjektX. Hudobníci si zase môžu vyskúšať hranie na nástrojoch taktiež vytvorených z lega.

Lego ADVENTURE LAND

Dokonalé miesto pre všetkých, ktorí sa vyžívajú v adrenalínových atrakciách. Nachádza sa tu množstvo kolotočov, kde sa zabavia ľudia rôznych vekových kategórií. Súčasťou je aj Safari prechádzka pomedzi zvieratá z lega, povrazové centrum, dinopark a mnohé ďalšie. V mnohom sa atrakcie podobajú lunaparku Legoland Rakúsko (alebo aj Family Park Rakúsko). Rozdiel je v tom, že v Legolande Nemecko sú všetky atrakcie vytvorené z lega. To inde nenájdete. 

 

 Legoland je teda miestom, kde si prídu na svoje všetky vekové skupiny aj ľudia s odlišnými záujmami. Či už ste nadšencami adrenalínu, alebo vás fascinujú miniatúry historických osobností a kultúrnych pamiatok vytvorených z lega.

 Deti určite ocenia aj výlet do výrobne kociek priamo v areáli. V tejto časti prehliadky uvidíte rôzne monumenty vytvorené z lega. Pri každom monumente je uvedený počet súčiastok, z ktorých sa skladá a čas, za ktorý bol postavený. Väčšinou sa jedná o stovky hodín namáhavej práce. Miniatúry sa dajú jedným stlačením gombíka alebo potiahnutím páčky oživiť, čo ratolesti ocenia najmä pri kolekcii Star Wars, kedy jediným pohybom spustia vojnu proti nadvláde impéria.

 Každá sezóna je v Legolande tvorená v súlade s daným ročným obdobím a sviatkami preň typickými. Ak by ste teda na toto miesto zavítali na prelome októbra a novembra, určite by vás neminuli strašidelné halloweenske postavičky z lega.

 Koho by prehliadka unavila, môže sa nechať zviesť vláčikom, ktorý vás prevedie všetkými atrakciami, loďkou alebo podzemnou dráhou.

 Prehliadku realizujeme pre skupinky aj jednotlivcov. Pri školskej exkurzii je možnosť výlet spojiť aj s inou atrakciou, ako napríklad Allianz arénou.

Náš tip: Ak sa chcete v Legolande vyhnúť kúpe predražených postavičiek z lega, kúpte deťom niečo ešte predtým a po výlete ich prekvapte malým darčekom.

 

Dovidenia v Legolande!