Zábavný park Legoland

Legoland Slovensko - Nemecko

 

Do Grécka autom? Máme pre vás niečo lepšie! Neďaleký Legoland, ktorý by sme mohli nazvať aj “Slovenským Legolandom” na celodenný rodinný výlet ako stvorený. Zo Slovenska to je iba na skok!
Tento výlet nie je iba pre deti. Na svoje si tu vďaka rôznorodosti atrakcii prídu aj tínedžeri, dospelí a dôchodci.

 

Neďaleko od mestečka Gunzburg bol v roku 2002 postavený zábavný park, ktorý dnes poznáme pod menom Legoland. V momente, ako prekročíme jeho brány, oživia sa nám detské spomienky a radosti. Je tvorený z viac ako 50 milónov kociek Lega a obsahuje viac ako 40 atrakcii nie len pre deti, ale aj pre ich doprovod. Ročne sem zavíta viac ako 1,6 milióna turistov. Vy môžete byť jedným z nich a vydať sa na výlet s nami.

 

Jeden z najväčších a najstarších Legolandov tvorí niekoľko tematických častí : Duplo Land, Imagination Zone, Legoredo Town, Adventure Land, Miniland, Pirate Land, Lego City, Knights Kingdom, Viking Land a Polar Land.

 

Legoland pre jeho atrakcie vyhľadávajú rôzne vekové skupiny. Nadšenci adrenalínu vyhľadávajú najmä horskú dráhu a kolotoče. Skrátka neprídu ani dospelí, na ktorých na mieste čakajú historické postavičky, kultúrne pamiatky a mnohé ďalšie objekty tvorené z Lega. Deti určite ocenia výlet do výrobne kociek priamo v areáli. Ohromujúce sú aj miniatúrne verzie najznámejších holandských, nemeckých, švajčiarskych či talianskych miest. Pri každom monumente je uvedený počet súčiastok, z ktorých sa skladá a čas, za ktorý bol postavený. Väčšinou sa jedná o stovky hodín namáhavej práce. Miniatúry sa dajú jedným stlačením gombíka alebo potiahnutím páčky uviesť do pohybu, čo ratolesti ocenia najmä pri Star Wars, kedy jediným potiahnutím spustia vojnu svetov.

 

Koho by prehliadka unavila, môže sa nechať zviesť vláčikom, ktorý vás prevedie všetkými atrakciami, loďkou či podzemnou dráhou.

 

Prehliadku realizujeme pre skupinky aj jednotlivcov. Pri školskej exkurzii je možnosť výlet spojiť aj s inou atrakciou ako napríklad Allianz arénou.

 

 

 

Dovidenia v Legolande!

 

Dovidenia v Legolande