Na výlet do Legolandu v Nemecku

Svet kociek v Nemecku

Nemecko  - výlet do Legolandu

Legoland Nemecko výlet z rodinouÚzemie Nemecka sa rozprestiera od Severného a Baltského mora na severe až po Alpy na juhu. Na tomto území sa nachádzajú aj najväčšie európske rieky ako Dunaj, Labe. Nemecko je známe svojou vážnou hudbou , ktorú preslávili skladatelia ako Johann Sebastian Bach, Richard Wagner, Ludwig van Beethoven. V Nemecku sa nachádza plne vyvinutá ekonomika, najdeme tu fabriky na výrobu liekov, automobilov a mnoho ďalších. Poznávacie zájazdy sa do týchto krás Nemecka realizujú často už si len nájsť čas. Pokiaľ sa rozhodnete na dovolenku v tomto kraji na ubytovanie mate na výber penzión, apartmán ale aj hotely V blízkosti Mníchova pri malom mestečku Gunzburg nájdeme jedno s najlepších miest pre deti ktoré milujú lego a to zábavný park Legoland.

Legoland v Nemecku

Tento zájazd je vhodný pre všetky vekové kategórie. Neďaleko mestečka Gunzburg (severovýchodne od Mníchova)  bol v r.2002 otvorený detský zábavný park - nemecký Legoland Nemecko postavený z viacej  než  50 miliónov LEGO kociek a s viac ako 40 aktrakciami pre deti a ich odprevádzajúce osoby. Lego X-treme: tu sú horské dráhy, šplhajúce sa do výšky a valiace sa dole obrovskou rýchlosťou, to pravé pre tých, ktorí majú radi adrenalín, výšky a odvážnu rýchlosť. Imagination: predovšetkým pre tých, ktorí radi stavajú, skúmajú a experimentujú, tu je možné sa zúčastniť rôznych

Legoland Nemecko svet z legatestovacích zariadení a taktiež postaviť si z Lega neuveriteľné stavby. Land der Abendteure (Dobrodružná zem): schované atrakcie v džungli medzi stromami a divokými "zvieratami", fantastickými netvormi, samozrejme, všetky stvorené z kociek LEGa. Okrem prechádzky džungľou vás čaká cesta do minulosti. Knight´s Kingdom (Kráľovstvo rytierov): závesné mosty do obrovského hradu, kde vládnu rytieri a dvorné dámy, a kde sa zveziete

divokou jazdou k obydliu ohnivého draka. LEGO city: moderné mesto s vybaveným letiskom Land des Pirates (Zem pirátov): poznajte svet pirátov a morských korábov; s kapitánom a partiou pirátov sa prejdete po vode! Poznávacie zájazdy sa do Legolandu Nemecko sa realizujú aj pre školy ako koncoročný výlet ale aj pre jednotlivcov , ktorý sa s nami idú zabaviť . Školám môžeme tento výlet spojit aj s inou atrakciou ako napríklad Allianz aréna.

Wunderland - najväčší model železnice na svete

Pozývame Vás na výlet splniť si jeden sen a to navštíviť  najväčší model železnice na svete, jedenu z najúspešnejších turistických atrakcií pre voľný čas .

Na severe Nemecka existuje miesto, kde deň trvá 15 minút, na pláži pristávajú mimozemšťania a každodennú rutinu hustej premávky vlakov, lietadiel, lodí a áut občas naruší iba stroj času, ktorí sem prenesie hrady a rytierov. Miniatur Wunderland alebo  Modelleisenbahn Wunderland – drobný svet na veľkej ploche – láka návštevníkov netradičnou stálou expozíciou.

Legoland Nemecko piráti Hrad z LegaJedna z najznámejších nemeckých atrakcií imitujúca skutočný svet v miniatúrnej verzii sa rozprestiera na ploche 1300 m2 a svojimi prepracovanými detailami, zábavnými vsuvkami a dôveryhodnými pohyblivými atrakciami láka státisíce návštevníkov ročne. Veľký div sveta v miniatúre. Koľajové moduly sú navzájom prepojené a centrálne riadené. Výstava pozostáva z viacerých  tém. Čo tu možete uvidieť? Letisko v noci,  Rakúske Alpy,  Las Vegas,  Prístav,  Ratrakovanie svahu,  Pred letiskom, mesto Hamburg a fiktívne mestečko Knuffigen s vlastným letiskom, v ktorom všetko funguje ako hodinky.  A občas aj nefunguje – policajti riešia kriminálne prípady a pokutujú bezohľadných vodičov, nešikovní drevorubači nechávajú stromy padať priamo na rodinné domčeky a z budov sa valia kúdoly dymu, ku ktorým sa náhlia pripravení hasiči. Vyše 215-tisíc figúrok, 3660 budov a mostov, 930 vlakov a 335-tisíc svetiel – tak vyzerá nemecký Wunderland v číslach. Miesto, kde deň trvá 15 minút a následne začínajú čiernu tmu rozsvecovať státisíce drobných žiaroviek, sa menilo na skutočnosť takmer šesť rokov. Poznávacie zájazdy sa do Legolandu Nemecko sa realizujú aj pre školy ako koncoročný výlet ale aj pre jednotlivcov, ktorý sa s nami idú zabaviť a zažiť nezabudnuteľné zážitky.

Video ukážky z Legolandu:

Základné informácie o Nemecku:

Hlavné mesto: Berlín

Rozloha: 356 854 km²

Počet obyvateľov: 82 mil.

Mena: EUR

 

 

Pridané: 09.06.2014