Laos

Detail štátu

Laos Laos - transparent

Hlavné mesto: Vientiane
Veľké mestá: Luangprabang, Savannakhet
Počet obyvateľov: 6 677 534
Rozloha v km2: 236 800
Mena: Kip
Jazyky: laoština, francúzsština, angličtina
 
Laos leží v juhovýchodnej Ázii ako vnútrozemský štát. Povrch zeme je na juhozápade nížinatý a na severe hornatý. Väčšinu krajiny pokrývajú stále zelené pralesy. Je to veľmi chudobná krajina s pomerne vysokou negramotnosťou. Od roku 1954 je nezávislá, predtým patrila francúzsku. Nerastné suroviny, ktoré ťažia sú cínová, zinková, niklová a železná ruda. Priemysel je pomerne málo rozvinutý, prevláda poľnohospodárstvo a pestovanie plodín ako je ryža, káva, bavlník, čaj, tabak a mak. Mak sa pestuje nelegálne a slúži na výrobu ópia.
 

Cestovný doklad

Na vstup do krajiny je potrebný cestovný pas, ktorého platnosť musí byť o tri mesiace dlhšia ako platnosť víz. Víza dostať priamo na hraniciach alebo na letisku a sú na dobu 15 dní. Na ich vydanie budete potrebovať dve fotografie. Príchod do krajiny nie je nutný prihlásiť, keď sa ubytujete, ubytovňa alebo hotel so o všetky papierovania postará.

Colné predpisy

Do Laosu je možné doviezť všetky veci osobnej potreby v primeranom množstve ako 1 l alkoholu a 500 kusov cigariet. Zakázaný je dovoz narkotík, zbraní a erotických materiálov.

Zdravie

Zdravotníctvo je na veľmi nízkej úrovni. Za ošetrenie a lieky sa platí v hotovosti. Odporúča sa dbať na hygienu. V krajine sa vyskytuje cholera , žltačka typu A a B, horúčka, malária, besnota a týfus.
Výsledky hľadania
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 3.2.2019 8 dní Polpenzia leteckyleteckyPraha 2 409 €konečná cena Detail
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 5.11.2018 21 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 2 849 €konečná cena Detail
 11.2.2019 21 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 2 849 €konečná cena Detail
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 28.2.2019 18 dní Raňajky leteckyleteckyPraha 2 975 €konečná cena Detail

ďalšie ponuky >