Kambodža

Detail štátu

Kambodža Kambodža - transparent

Hlavné mesto: Pnom Penh
Destinácie: Angkor Wat
Počet obyvateľov: 14 241 640
Rozloha v km2: 181 035
Mena: Riel
Jazyky: kmérčina, francúzština, angličtina

Kambodža leží v juhovýchodnej Ázii na brehu Thajského zálivu. Územie je zväčša nižinaté, iba na hraniciach krajiny sú pohoria. Nerastné suroviny sa tu veľmi neťažia napriek tomu, že majú značné zásoby fosfátov a drahých kameňov. V poľnohospodárstve prevláda pestovanie cukrovej trstiny a ryže. Priemysel je zameraný na spracovanie gumy a dreva. Taktiež je významný chov sladkovodných rýb. Kambodža bola francúzska kolónia, ktorá získala nezávislosť v roku 1953. Krajinu zmietala občianska vojna ktorá brzdila jej vývoj.

Cestovný doklad

Potrebný je cestovný pas ktorého platnosť je ešte 3 mesiace po odchode z krajiny. Na vstup do krajiny je potrebné aj vízum, ktorého platnosť je na 30 dní pobytu. Keďže Kambodža nemá u nás zastupiteľský úrad, tak je možnosť požiadať o vízum na hociktorom ich zastupiteľstve alebo aj priamo na letisku po prílete do krajiny. Taktiež je potrebná aktuálna fotografia.

Colné predpisy

Nie je potrebné preukazovať sa hotovosťou na pobyt a taktiež nie je potrebné hlásiť príchod do krajiny na policajnej stanici. Do krajiny je možné doniesť veci osobnej potreby, ktoré nie sú limitované, ale odporúča sa primerané množstvo. Je zakázaný dovoz a vývoz drog, zbraní a pornografického materiálu. Pre dovoz a vývoz zvierat je potrebné lekárske potvrdenie o stave zvieraťa.

Zdravie

Lekárska starostlivosť je na na veľmi nízkej úrovni. Nemocnice sú nedostatočne vybavené a lekári nemajú vždy dostatočné znalosti. Čo sa týka liekov, sú pomerne drahé, takisto ako ošetrenie. Odporúča sa očkovanie proti žltačke typu A a B, týfusu, cholere a malárii (pred odchodom treba užívať antimalariká ). V krajine je značne rozšírený vírus HIV. Sexuálne služby ponúkané v Kambodži sú pomerné lacné a dostupné, čo vedie k nakazeniu turistov.

Výsledky hľadania
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 23.2.2019 15 dní Raňajky leteckyleteckyPraha 2 778 €2 608 €konečná cena Detail
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 11.4.2019 16 dní Raňajky leteckyleteckyPraha 2 645 €konečná cena Detail

ďalšie ponuky >