Chorvátsko za dokonalou dovolenkou

Chorvátsko - dovolenka bez problémov s Waldtour cestovnou kanceláriou

Chorvátsko - dovolenka pre Slovákov

Chorvátsko bazén pri západeChorvátsko sa nachádza v južnej časti Balkánskeho polostrova. Jeho brehy sú obmývané Jadranským morom. Patrí medzi turisticky najpopulárnejšie krajiny. Je preslávené krištáľovo čistým morom a nekonečnými zákutiami plnými zelene. Pobrežie je lemované ostrovmi, ktorých je viac ako 1200. Charakteristické sú romantické zálivy s kamienkovými plážami, malebná architektúra, píniové a borovicové háje a dobrosrdečne , pohostinné obyvateľstvo. Dovolenka pri mori v Chorvátsku je najžiadanejšia klientmi celej EU.

 

Chorvátsko - Plitvice - Plitvické jazerá

sa považujú ich za najkrajší prírodný výtvor v Európe, voda je tu krištáľovo čistá a pred niekoľkými desiatkami rokov sa tu natáčali dobrodružné scény Winnetoua. Dovolenka v Národnom parku - Plitvické jazerá je možná formou poznávacieho zájazdu.

Výhľad-na-more ChorvátskoRastoke: Známe vodopády v Rastoke vznikli na sútoku riečok Sunjčice a Korany, tvoria tak vlastne predvoj Plitvickým jazerám. Na rozdiel od oblasti národného parku bola oblasť vodopádov v Rastoke oddávna využívaná ľuďmi. Nájdete tu mnoho starých mlynov a prekrásnych dokladov prispôsobenia človeka prírode a naopak. Vďaka tejto harmónii ľudského sídla s prírodou, etnografickému a architektonickému dedičstvu boli Rastoke v roku 1969 zapísané do zoznamu kultúrnych pamiatok Krajského úradu na ochranu kultúrnych pamiatok v Záhrebe.

 

Chorvátsko - Kvarner

Chorvátsku oblasť Kvarner si môžete vychutnávať priamo na lodi  ako výlet. Pri plavbe máte možnosť vidieť jedinečnú krásu prírody ostrovov Krk a Cres, očarí Vás aj krištáľovo čisté more i skalnaté útesy. Po výlete zas zažijete úžasnú večernú atmosféru 3. najväčšieho mesta Chorvátska - Rijeka. Dovolenka na Kvarneri ponúka lacné ubytovanie v rôznych typoch zariadení ako sú hotely, apartmány, štúdiá.

 

Hotelový komplex ChorvátskoChorvátsko - Kornati

Dovolenkana súostroví Kornati Vás odzbrojí svojou jedinečnosťou! Neváhajte a spoznajte ďalšiu z krásnych oblastí Chorvátska, v prípade záujmu i Národný park Plitvice. Čaká Vás nezabudnuteľný celodenný výlet loďou po Jadrane s programom na súostroví Kornati. Tento Národný park, ktorý tvorí až 89 ostrovov na rozlohe 220 km, Vás isto očarí svojou výnimočnou prírodnou krásou, členitosťou pobrežia so skalnými útesmi i krištáľovo čistou vodou. Počas plavby si tiež vychutnáte pohodové chvíle pri chutnom obede, vínku a dobrej muzike.

 

Chorvátsko - Novi Vonodolski

najstaršie mesto na Kvarnerskej riviére so 130 ročnou turistickou tradíciou a veľmi bohatou kultúrnou minulosťou ( Vinodol Právo codex od 1288). Mesto je plné obchodíkov, taverien najdete tam poštu, banku, zmenárňe, turistické kancelárie aj garážové služby. Mesto je kultúrnym centrom regiónu. Výborne vychodiskové miesto na výlety do vnútrozemia ( Plitvické jazerá, Rjeka, okružné plavby Kvarnerom, pirátske plavby, plavby na Krk, do Talianska ap.) Staré mesto sa rozprestiera na vrchole kopca s výhľadom na prístav s mnohými historickými budovami, múzeum, obrazové galérie a galérie pôvodného folklóru. Kvarnerská riviéra ponúka viac ako 20 km pobrežia s krásnymi zátokami s kamienkovými a skalnatými plážami.

 

Chorvátsko - Crikvenica

je veľmi známe letovisko v evrópskej kúpeľnej turistike. K jej priorite patria dlhé kamienkové pláže. Toto príjemné kúpeľné jadranské mestečko Crikvenica je vďaka svojej príjemnej klíme uznávané ako klimaticky ideálne pre liečbu chorôb dýchacích ciest. Malebná krajina s bujnou stredomorskou vegetáciou, čistý morský vzduch, dlhé kamienkové pláže, ktoré sú zvlášť vhodné pre deti a neplavcov, dlhé promenády lemované palmami. Crikvenica ma vlastnú upravovanú pieskovú pláž, vstup za poplatok. Samotné mesto ponúka pomerne pestrý nočný život a veľa príležitostí na aktívnu dovolenku. Nezabudnite navštíviť Akvárium, domácu atrakciu, kde si môžete prehliadnuť ukážky jadranského podmorského života.

 

Chorvátsko - Promajna

turistické letovisko ktoré sa nachádza na Makárskej riviére v blízkosti Bašky Vody. Letovisko je vyhľadávané vďaka charakteristickými upravenými okruhliakovými plážami. Pokojná dovolenka v Promajme je pre Vás určite vhodná alternatíva. Ak by ste zatúžili po zábave môžete sa isť zabaviť do blízkych väčších letoviskách na Makarskej riviére. Môžete si vybrať lacné ubytovanie v hoteloch, apartmánoch a štúdiách. Dovolenka Chorvátsko nie je na lastmoment.

 

Relax večera v ChorvátskuChorvátsko - Makarská

časť Makárskej riviéry ktorá je administratívnym, politickým a kultúrnym strediskom. Makárska sa nachádza v úpätí pohoria Biokovo, ktoré ju chráni pred klimatickými vplivmi. Pohorie Biokovo patrí medzi najvýznamnejšie horské celky južnej Dinárskej sústavy, je to druhé najvyššie chorvátske pohorie. Pokiaľ hľadáte najpopularnejšie a najživšie stredisko čo nám ponuka Chorvátsko v Makarskej ste na správnom mieste. Najdete tu plno barov, kaviarni, reštaurácií. Samozrejme poštu, lekárne, banky. Nachádza sa tu krásna dlhá promenáda po ktorej sa môžte prechádzať  popri mori. Nájdete tu aj pútnické mesto Vepric, ktoré bolo založené v roku 1908 a je zasvätené Matke Božej Lurdskej

 

Chorvátsko - Zadar

je hlavným mestom severnej Dalmácie a jedným z najväčších chorvátskych miest Zadar je veľmi obľúbený vďaka svojej polohe, histórií, krásnej prírode a čistému moru ktorú toto stredisko ponúka. Najdete tu vysoké mestské hradby ktoré sa nachádzajú v Starom meste a rozprestierajú sa na úzkom polostrove najdete tu aj prekrásne románske kostoly - katedrála sv. Stošije, sv. Krševana a sv. Donata.. Všetky pamiatky môžete zažiť v programe ako poznávací zájazd.

 

Večerný bazén v Chorvátskom hotelyChorvátsko - Kukljica

toto malé útulné turistické stredisko nachádzajúce sa na juho-východnej straneostrova Ugljan. Poloha Kukljice je úžasná ako vychodiskový bod za poznaním krás národného parku Kornati a prirodného parku Telašica ktoré , určite stoja za to aby ste si urobili výlet a kochali sa krásami, ktoré nám táto oblasť ponúka. Stredisko Zelená Punta je oddelená len širokou prírodnou zátokou. Stredisko nám ponúka aj historickú pamiatku a to obnovený kostol sv. Jerolim zo 13. storočia a kostol sv. Pavla (17. storočie).

 

Chorvátsko - Trogir

mesto ktoré leží  len 22km severozápadne od Splitu. Starobylé centrum ktoré sa nachádza na ostrovčeku, ktoré susedí s ostrovom Čiovo aj s pevninou. Letovisko Trogir dýcha historickým centrom vo víre labyrinte uličiek ktoré nás prekvapia svojou pôvodnou štruktúrou. Oblasť ponúka široký výber z ubytovania. Lacné ubytovanie v apartmánoch a privátoch je bežné.

 

Pridané: 05.06.2014