Ghana

Detail štátu

Ghana Ghana - transparent

Hlavné mesto: Accra
Veľké mestá: Kumasi, Temale, Techiman, Buipe, Bolgatanga, Navrongo
Počet obyvateľov: 23 382 848
Rozloha v km2: 238 533
Mena: Ghanský Cedi
Jazyky: angličtina, jazyky Asante, Ewe, Fante, Boron, Dagomba, Dangme, Dagarte, Akyem, Ga, Akuapem

Ghana

Sa nachádza v západnej Afrike na brehu Guinejského zálivu. Pobrežie lemujú piesočné presypy a lagúny. Do výšky 600-700 m sa dvíhajú postupne na sever krajiny plošiny Guinejského prahu,, no vyše polovicu územia zaberá nižinatá savana (100–300 m n. m.). Najvyšší vrch krajiny je Djebobo (876 m n. m.). Ghana je bohatá krajina na nerastné suroviny (priemyselné diamanty, zlato, mangán, bauxit). Elektrickú energiu preň dodáva elektráreň postavená na rieke Volta. Jej priehradná nádrž Akosombo je najväčšou zatopenou plochou v Afrike – takmer 8,5 tis. km2.

Cestovný doklad

Cestovný pas platný minimálne 6 mesiacov od dátumu vstupu do zeme, medzinárodný očkovací preukaz (požadované očkovanie proti žltej zimnici). Pri vstupe do zeme i po odchode je nutné vyplniť malý dotazník. Pre občanov Ghany cestujúcich do SR i pre našich občanov smerom do tejto krajiny platí vízová povinnosť. Slováci majú najbližšie ZÚ Ghany v Prahe, kde môžu získať vízum, ktoré sa zvyčajne udeľuje na 60 dní.

Colné predpisy

Platné ako v ostatných krajinách Ekonomického združenia západoafrických štátov. Je možné doviezť max. 200 ks cigariet resp. zodpovedajúce množstvo iných tabakových výrobkov na, 1 l alkoholu a 1 l vína na osobu, max. 10 ks fotografických filmov. Dovoz potravín je povolený len pre osobnú spotrebu.

Zdravie

Očkovanie je pre vstup do krajiny povinné (očkovací pas). Treba mať medzinárodný očkovací preukaz s pečiatkou. Pre turistov je v prípade nevyhnutnosti najlepšie navštíviť niektorú zo súkromných nemocníc. Za služby sa platí v hotovosti.

Výsledky hľadania
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 15.5.2019 26 dní Raňajky leteckyleteckyViedeň 8 717,90 €+príplatky Detail

ďalšie ponuky >