Gardaland Taliansko, najstarší zábavný park

Gardaland Taliansko

Gardaland

Ak niekedy zablúdite do talianskej oblasti Veneto, ktorej grom sú Benátky, nezabudnite navštíviť aj krásnu Veronu. Očarila Shakespeara, ale aj mnohých zamilovaných. Ak už budete unavený prezeraním historických pamiatok, romantických uličiek a pitia talianskeho espressa, oživte svoj výlet návštevou provincie Castelnuovo del Garda a s ňou aj Gardalandu, zábavného parku, ktorý patrí medzi najlepšie v Európe.

Gardaland leží na brehu jazera lago di garda alebo Gardského jazera, ktoré vás priláka nie len kvôli svojmu prvenstvu vo veľkosti, ale aj vďaka horskému prostrediu, priezračnej vode a športovým aktivitám, ktoré môžete skúsiť v jeho okolí alebo priamo na ňom.

História a sekcie

Gardaland – Taliansko bol otvorený ešte v roku 1975, čo ho robí najstarším zábavným parkom v Európe. V roku 2005 si dokonca vyslúžil od magazínu Forbes titul 5. najlepší zábavný park na svete. A v roku 2011 skončil 9. v počte ročných návštevníkov spomedzi európskych zábavných parkov. Okrem toho zábavný park Gardaland disponuje viac ako 70 rôznymi atrakciami, ktoré sú rozdelené do troch tematických skupín podľa náročnosti.

Prvou kategóriou je Fantasy, pri ktorej si prídu na svoje najmä deti a nadšenci rozprávkového sveta. Ponorte sa do sveta fantázie, spoznajte napríklad Petra Pana, Kung Fu Pandu alebo si zalietajte na lietajúcom ostrove. Tohtoročnou novinkou je atrakcia Peppa pig land, ktorá poteší najmä tých najmenších.

Gardaland Taliansko

Pre dobrodruhov je tu kategória Adventure, ktorá ponúka vzrušujúce jazdy na člnoch najmä pre skupinky. Jej súčasťou sú napríklad piráti – najdrahšia dráha v parku, ktorá sa nachádza v podzemí, kde sa na loďkách plavíte a čelíte pirátskym nástrahám. Ďalšou zaujímavou atrakciou je Mamut. Pomerne nenáročná horská dráha na motívy doby ľadovej, ktorá je určená najmä pre mladšie deti.

Poslednou kategóriou pre tých najnáročnejších, ktorí prahnú po adrenalíne je kategória Adrenaline. Ak máte radi ten pocit, keď vám krv tuhne v žilách, určite vyskúšajte voľný pád, horskú dráhu Oblivon – čiernu dieru, ktorej názov už napovedá o jej smerovaní. Vyskúšajte tiež Shamana – dráhu s virtuálnou realitou. Nájdete tu aj čarovný strom, ktorý býva vyobrazovaný na väčšine plagátov a fotografií parku. Z vlastnej skúsenosti viem, že zabrať dá dokonca aj dospelým. Skúste a uvidíte sami.

Gardaland Adrenaline

Maskotom celého parku je od jeho vzniku Prezzemolo, zelený drak, ktorého sa však nemusíte báť. Je veľmi láskavý a má rád všetky deti. Vyobrazovaný býva na takmer všetkých suveníroch a ak ho stretnete pobehovať po parku určite sa s vami rád vyfotí.

Maskot Gardaland

Morský svet aj pútavé ubytovanie

Gardaland svojim návštevníkom okrem zábavného parku ponúka morský svet a luxusnú modrú lagúnu, v ktorej si oddýchnete pri bazéne alebo na masáži. A potom sa môžete ubytovať v klasických ale aj menej tradičných hoteloch. Gardaland hotelvám ponúka izby v štýle rozprávok od Kung Fu Pandy cez prasiatko Pepu až po ľadovú princeznú. Ich priemerná cena sa začína pri 150 eurách na noc pre dve osoby. Pre dobrodruhov je tu napríklad arktická izba, džungľa alebo izba z prostredia divokého západu. Ceny sú podobné ako pri klasických izbách alebo si môžete zakúpiť výhodný balíček, v cene ktorého máte vstup do zábavného parku, ale aj do podmorského sveta. Okrem toho máte parkovanie po celú dĺžku vášho pobytu zadarmo a samozrejmosťou sú raňajky. Cena takýchto balíčkov sa začína pri 250 eurách pre dve osoby na noc.

Park je pre návštevníkov prístupný takmer po celý rok. Zabaviť sa tu môžete od marca až do novembra. Počas roka sa tu organizujú rôzne špeciálne aktivity ako napríklad Gardaland oktoberfest, špeciálna Halloweenska party, nočné vystúpenia a ohňostroje alebo si môžete užiť čaro Gardalandu aj v zime. Park a dráhy sú síce počas zimných mesiacov zatvorené, no Gardaland nezaháľa a aj v zime má pre svojich návštevníkov pripravený bohatý program v podobe artistických vystúpení, spevu, tanca, svetiel a vianočnej výzdoby. Gardaland magic winter je pre návštevníkov prístupná od decembra do januára.

Cena lístka je podobná cenám v iných zábavných parkoch. Zakúpiť si tu môžete rôzne druhy lístkov, či už pre rodiny s deťmi, skupinový pre väčšie partie alebo školské výlety, zľavnený pre dôchodcov a deti do 6 rokov alebo prémium lístok a VIP.

Cena klasického lístka je 55 eur na celý deň. S týmto lístokom získavate parkovné len za 5 eur na deň alebo vstup do morského sveta, tiež len za 5 eur.

Ďalej si môžete zakúpiť prémium lístok, ktorého cena je 75€ na celý deň. Táto suma zahŕňa parkovanie zadarmo, voľný vstup do podmorského sveta, zvýhodnenú cenu 10€ do modrej lagúny, špeciálne menu v jednej z vybraných reštaurácií za 12€ ale aj 10 vstupov na prednostnú jazdu.

Pri VIP lístku získate okrem týchto výhod aj prioritné vstupy na atrakciách pre rodiny s deťmi ale aj pri adrenalínových atrakciách. Cena tohto lístka je 85€ na deň.

Ak sa rozhodnete park navštíviť vo večerných hodinách, zoženiete tu aj špeciálny večerný lístok len za 20€, ktorý platí od 18 hodiny až do záverečnej. Stihnete si vďaka nemu užiť skvelú večernú show.

Okrem množstva výhodných lístkov a balíčkov si môžete zakúpiť aj takzvaný gardaland expres. Ide o lístok, pri ktorom si síce mierne priplatíte, no vďaka nemu nečakáte v rade a máte možnosť využiť prioritný vstup na niektoré atrakcie.

 Gardaland zajazd

Popri zábave nájdete v parku aj množstvo reštaurácií tematicky zladených do prostredia atrakcií. Ak už máte všetkých rozprávkových postáv a magického sveta vyše hlavy, skočiť môžete do fastfoodov, barov, kaviarní alebo obchodíkov so suvenírmi. Naobedovať sa môžete u Tutankhamuna či na ďalekom západe. Pokiaľ chcete so svojimi priateľmi zostať neustále v kontakte a podeliť sa s nimi o fotografie a zážitky z vašej cesty, nemusíte si zbytočne čerpať mobilné dáta. V areáli parku je možné sa zadarmo pripojiť na Wifi pomocou vášho profilu na Facebooku alebo na Twitteri.

Dúfame, že sme vás inšpirovali a pomohli vám oboznámiť sa s Gardalandom. Teraz už len navštíviť Taliansko a hor sa na horské dráhy.