Chorvátsko - Kvarner - cesta za dokonalou dovolenkou

Spoznajte chorvátsku oblasť Kvarner

Chorvátsko - Kvarner

 

Chorvátska oblasť Kvarner je bohatá na kultúrne a historické dedičstvo. Kvarner si môžete vychutnávať priamo z paluby lodi ako výlet, vykúpať sa v mori alebo sa schladiť v priľahlých lesoch. Kvarner je dobre prístupný z vybudovanej cestnej, lodnej, železničnej aj leteckej dopravy.

Pri plavbe máte možnosť vidieť jedinečnú krásu prírody ostrovov Krk a Cres, očarí Vás aj krištáľovo čisté more i skalnaté útesy. Po výlete zas zažijete úžasnú večernú atmosféru 3. najväčšieho mesta Chorvátska - Rijeka. Počas pobytu v Kvarneri si môžete adoptovať aj delfína.

Dovolenka v Kvarneri ponúka lacné ubytovanie v rôznych typoch zariadení ako sú hotely, apartmány, štúdiá.

Tradičná stredomorská kuchyňa pozostáva z rýb, morských plodov, olivového oleja a ovocia a zeleniny. Všetky jedlá sú nielen zdravé, ale aj veľmi chutné. K chutnej večeri si môžete dopriať pohár domáceho vína.

Kvarner je vhodný pre aktívnu, ale aj pokojnú dovolenku v Chorvátsku. Na svoje si tu prídu milovníci športu, chutnej kuchyne, ale aj festivalov. Počas leta sa môžete zúčastniť rybárskeho festivalu, dní čerešní, hradných dní v meste Rijeka, festivalu jazzu, letného karnevalu, dňa delfínov, zberu hrozna a mnohého iného.

 

Fotky: kvarner.hr