Bulharsko

Detail štátu

Bulharsko Bulharsko - transparent

Hlavné mesto:            Sofia
Rozloha:                      110 993,6 km
Počet obyvateľov:       7 101 859
Mena:                           Lev
Jazyk:                           bulharčina

Krajina, ktorá sa teší množstvu slnečných lúčov sa v posledných rokoch stala ideálnym letoviskom. Nájdete tu množstvo vyspelých miest, no rovnako sa môžete zatúlať do romantických uličiek dýchajúcich históriou. Bulharsko sa nazýva i krajina ruží, za čo vďačí najmä 120km dlhému Údoliu ruží.

V jedálničku prevažujú mliečne produkty, ryby a zelenina. Dohovoríte sa pomerne ľahko, tak ako na celom Balkáne zmesou slovanských jazykov, ale postačí vám aj obyčajná angličtina. Je tu však jedna drobnosť, na ktorú si treba dať pozor! Prikívnutie znamená nie - zavrtenie hlavou, naopak, áno.

Turizmus

Bulharsko je pre nás, Slovákov, stále jedna z najnavštevovanejších a najobľúbenejších destinácií vôbec. Nie je ťažké zistiť prečo. Ide o krajinu, ktorá sa môže popýšiť až 180 slnečnými dňami v roku, nádhernou prírodou, piesčitými plážami ako aj skvelými službami a komfortným ubytovaním.

Burgas

Mesto sa teší návštevnosti najmä mladých turistov. Má totiž veľmi blízko ku španielskej Ibize, vychýrenej klubmi a barmi. Samozrejme, nájdeme tu aj pokojný záliv, kde si oddýchne naozaj každý vďaka teplej vode a liečivému čiernemu piesku.

Primorsko

Toto letovisko je vychýrené svojimi odlišnosťami. Kopce pohoria Strandža sa tu zvažujú priamo do mora. Prázdniny v Primorsku si teda užijú ako dobrodruhovia, tak i tí, ktorí hľadajú radšej pasívny oddych priamo na teplej piesočnatej pláži.

 

Cestovné doklady

Pri vstupe do krajiny nie je nutné mať pas, stačí občiansky preukaz, ktorý však musí byť platný až šesť mesiacov po návrate. Do Bulharska víza nepotrebujete. 


 

Destinácia:

Výsledky hľadania
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 29.9.2018 4 dni - vlastnávlastná 162 €konečná cena Detail
 3.10.2018 4 dni - vlastnávlastná 162 €konečná cena Detail
 6.10.2018 4 dni - vlastnávlastná 162 €konečná cena Detail
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 2.12.2018 8 dní Raňajky autobusautobus 465 €konečná cena Detail
 13.12.2018 8 dní Raňajky autobusautobus 465 €konečná cena Detail
 13.12.2018 6 dní Raňajky leteckyleteckyViedeň 465 €konečná cena Detail

ďalšie ponuky >