Bangladéš

Detail štátu

Bangladéš Bangladéš - transparent

Hlavné mesto: Dhaka
Veľké mestá: Chittagong, Khulna
Počet obyvateľov: 153 546 896
Rozloha v km2: 143 998
Mena: Taka
Jazyky: bengálčina, angličtina
 
Bangladéš:
Leží na pobreží Bengálskeho zálivu. Názov v preklade znamená bengálska krajina. Značnú časť územia zaberajú nížiny, na juhu otvárajú rieky Ganga a Brahmaputra mohutnú, močaristú deltu. Najvyšším vrchom krajiny je Keokradong (1230 m n. m.), ktorý sa týči v pohorí Khasijské vrchy. Bangladéš je jednou z najchudobnejších krajín zeme.

Cestovný doklad

 
 
 
 

Cestovný pas a platné cestovné vízum. Držitelia slovenských pasov potrebujú na vstup do krajiny platné vízum. Pre občanov SR platí vízová povinnosť, vízové poplatky sú na recipročnej báze okolo 20 USD a viac, podľa typu víza. Odporúča sa zaobstarať si vízum na zastupiteľskom úrade Bangladéša vo Varšave, adresa v dôležitých kontaktoch.

Colné predpisy

 

Je povolené doviesť len veci osobnej spotreby, 200 ks cigariet a 1 liter alkoholických nápojov. Dovoz všetkých druhov omamných látok a narkotík je striktne zakázaný. Je vhodné vyplniť si colné a devízové vyhlásenie a nechať si ho potvrdiť pri vstupe do krajiny. Obmedzenia na dovoz valút neexistujú. Pri vývoze valút ich množstvo nesmie byť väčšie, ako pri vstupe. Odporúča sa uchovať si doklad o výmene valút v banke.

Zdravie

 

Bangladéš patrí medzi zdravotne ohrozené oblasti. Počas pobytu je potrebné dodržiavať základné hygienické návyky. Vzhľadom na častý výskyt komárov je vhodné mať so sebou antimalariká. Je žiaduce pred cestou uzavrieť zdravotné poistenie v SR

Výsledky hľadania
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 14.5.2019 12 dní Raňajky leteckyleteckyViedeň 3 039 €+príplatky Detail
 20.9.2019 12 dní Raňajky leteckyleteckyViedeň 3 039 €+príplatky Detail

ďalšie ponuky >