Arménsko

Detail štátu

Arménsko Arménsko - transparent

Hlavné mesto: Jerevan
Veľké mestá: Gjumri, Vanadzor, Razdan
Počet obyvateľov: 2 968 586
Rozloha v km2: 29 743
Mena: Dram
Jazyky: arménčina, kurdský jazyk, ruština
 
Je vnútrozemský štát. Na jeho severovýchode sa tiahne pásmo Malého Kaukazu. Na juhozápade sa dvíhajú sopečné vrchy Arménskej vysočiny s najvyšším vrchom štátu Aragac (4090 m n. m.). Medzi dvoma horstvami leží v kotline jazero Sevan. Arméni získali nezávislosť v roku 1991. Bohaté ložiská nerastných surovín (rudy farebných kovov) sú základom pre vedúce hospodárske odvetvie, a to spracovanie kovov. Dlhú tradíciu má aj remeselná výroba (tkanie kobercov, zlatníctvo). Známa je taktiež výroba vína a koňaku v okolí Jerevanu.

Cestovný doklad

Cestovný pas a príslušné vízum. Konkrétne vízum sa dá získať na veľvyslanectve v Moskve. Adresa v dôležitých kontaktoch.

Colné predpisy

V súvislosti s platnosťou zákona o štátnych poplatkoch, vyberajú arménske orgány na letisku v Jerevane pri odlete z územia poplatok. Od tohoto poplatku sú oslobodené len deti do 12 rokov, diplomati a členovia vládnych a oficiálnych delegácií. Zákony neobmedzujú dovoz a vývoz valút. Pre vývoz akýchkoľvek umeleckých predmetov je nutné mať povolenie Ministerstva kultúry Arménska. Alkohol je limitovaný rovnako ako v SR. Rovnakým spôsobom pristupujú i k výrobkom z drahých kovov, ktoré sú určené pre osobnú potrebu

Zdravie

Pri vstupe nieje povinné žiadne očkovanie, no predsa len sa odporúča zaočkovať proti tetanu či hepatitíde typu A. Vzhľadom na nedostatok liekov v krajine, je potrebné mať so sebou základnú výbavu v lekárničke a zabezpečiť si poistenie liečebných nákladov v zahraničí. Pre pobyty dlhšie ako 3 mesiace je požadovaný negatívny HIV-test. Test môže byt vykonaný aj priamo na mieste v priebehu prvého mesiaca pobytu.

Výsledky hľadania
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 22.9.2018 11 dní Polpenzia leteckyleteckyPraha 750 €+príplatky LM Detail
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 4.5.2019 9 dní Raňajky leteckyleteckyPraha 1 688 €1 588 €konečná cena Detail
 5.7.2019 9 dní Raňajky leteckyleteckyPraha 1 688 €1 588 €konečná cena Detail
 28.9.2019 9 dní Raňajky leteckyleteckyPraha 1 688 €1 588 €konečná cena Detail
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 3.10.2018 9 dní - leteckyletecky 1 899 €konečná cena Detail

ďalšie ponuky >