Luxusná dovolenka v Taliansku

Aktuality
Luxusná dovolenka v Taliansku

Luxusná dovolenka v Taliansku

5.2.2018

 

Luxusná dovolenka v Taliansku 

Krajina voňavého olivového oleja, kvalitného vína, svetoznámich opier a historického bohatstva.

 

Leží na Apeninskom polostrove a k jeho územiu partia aj nádherné ostrovy Sicília, Sardínia, Elba, Capri, Ischia a Pantelleria. Súčasťou Talianska sú takisto dve suverénne enklávy a to San Maríno a Vatikán. Vzhľadom na veľkú zemepisnú šírku je počasie rozdielne na severe a na juhu krajiny. Stred a juh Talianska sa vyznačuje stredomorským podnebím so suchým, teplým letom a daždivou zimou. Pre množstvo historických pamiatok a taktiež pre nádherné pieskové pláže s azúrovo čistým morom láka turistov z celého sveta.

Taliansko je republika s parlamentným a kabinetným systémom vlády. Je to unitárny štát so silnou miestnou autonómiou.

Národným jazykom je taliančina a menou je euro.

Nájdete tu takmer všetko od pláží ako Santo Vito Lo Capo, Lido Di Jesolo alebo San Teodoro, cez dychberúce jaskyne, historické námestia až po zaujímavý nočný život.

Cucina italiana

Plná, zdravá, voňavá a najmä chutná. Taliani sa radi a oprávnene považujú za národ, ktorý si dokáže jedlo vychutnávať niekoľko desiatok minút. Rodina dokáže pri večery stráviť aj dve hodiny a výborne sa pritom zabaviť. Tradičné suroviny ako olivy, syry, cestoviny, pizza, zelenina a k tomu všetkému víno si vychutnávajú akoby boli pripravené pre bohov. Po každom jedle samozrejme nasleduje obľúbená čierna káva ristretto - u nás nesprávne nazývané pikolo. Ak si chcete vychutnať Taliansko až do poslednej olivy, istotne si vyberiete z našich zájazdov.

Večné mesto

 

Rímske koloseum, Panteón, Fontana di Trevi, Sixtínska kaplnka či Námestie svätého Petra? Nemusíte si vyberať len jedno miesto, pokojne si ich pozrite všetky, alebo ešte viac. Ak plánujete v Ríme ostať dlhšie, odporúčame vám kúpiť si ROMA PASS, vďaka ktorému máte zľavy na vstup do múzeí, prednostný vstup k niektorým pamiatkam ale aj mapku mesta s vyznačenými zaujímavosťami.

Dolce Vita v Toskánsku

Ideálna dovolenka pre mnohých znamená pokojné, priam idylické, prostredie, skvelá gastronómia, príjemné počasie a romantické tóny nesúce sa krajinou. Súhlasíme a preto vám ponúkame Toskánsko. Je na vás, či sa rozhodnete pre hlavné mesto tejto oblasti - Florenciu s jej kultúrnym dedičstvom alebo pre malebné mestečká na kopci Montepulciana. Zaručujeme, že s atmosférou tejto oblasti Talianska budete viac ako spokojní.