Albánsko

Aktuality
Albánsko

Albánsko

1.2.2018

 

Albánsko 

Albánsko je hornatá krajina na Balkánskom polostroveUž nepatrí medzi trpaslíkov v cestovnom ruchu. Vďaka tomu, že je prímorskou krajinou sa otvorilo ľuďom nielen z Balkánu, ale z celej Európy, slovenských turistov nevynímajúc.

Úžasná a krásna krajina bola neprebádaná, zatvorená pred okolitým svetom. Dobrosrdeční Albánci, nádherná príroda, kultúra i história. To všetko ponúka balkánska krajina, ktorú postupne začínajú objavovať turisti. 

V porovnaní s vnútrozemím je pobrežie dostatočne vyspelé a pripravené ponúknuť ľuďom krásnu a nezabudnuteľnú dovolenku v raji.
Najväčšou novinkou na pobreží je bezpochyby stavba diaľnice, ktorá bude spájať sever s juhom. Súčasne sa stavia diaľnica do Macedónska (Durres – Tirana – Elbassan - Korce).

 

Turizmus

O Albánsko prejavili slovenskí turisti záujem asi pred 40-timi rokmi. Južanská atmosféra láka ľudí aj naďalej, a preto nepremeškajte príležitosť cestovať s nami letecky do Albánska a spoznať miestny kraj a obyčaje. Aj napriek tomu, že pohoria zaberajú takmer dve tretiny územia, krajina ponúka miesta, ktoré sa oplatí navštíviť.  

Tirana

Hlavné mesto Albánska, ktoré nebolo v minulosti veľmi dôležité. Dnes však každého presvedčí o opaku svojou modernou architektúrou a uličkami nabitími pozitývnou energiou. 
Malé kaviarničky popri cestách, múzeá či len prechádzka po nádhernom korze - to všetko sa oplatí zažiť. Najväčším potešením býva návšteva Skanderbergovho námestia, kde možno vidieť slávnu jazdeckú sochu Skanderbega ako aj množstvo fontán. 

Berat

Miesto leží v strede krajiny. Pôvodná stavba bola hradom, preto sa nachádza na kopci. Samotný hrad s názvom Kalaja tam stojí dodnes. Nachádza sa tu štvrť plná kostolov a mešít. Bert je prezývaný mestom tisícov okien, z ktorých je výhľad na panorámu mesta. V jeho okolí sa nachádzajú tradičné, naozaj kúzelné, dedinky.

Cestovné doklady

Pre turistické cesty do 30 dní stačí platný cestovný pas. Občania SR nepotrebujú víza na vstup do krajiny. Občania Albánska víza potrebujú.

Colné predpisy

Na hraničnom priechode treba nahlásiť videokamery, fotoaparáty, laptopy a žiadať si o tom doklad. Pri vstupe do krajiny nie je predpísaná určitá hotovosť.