Lákavý Karibik a ako to je s kubánskymi cigarami

Aktuality
Lákavý Karibik a ako to je s kubánskymi cigarami

Lákavý Karibik a ako to je s kubánskymi cigarami

26.1.2018

 

Lákavý Karibik a ako to je s kubánskymi cigarami 

 
 
 

Keď sa povie Kuba, každý si vybaví Karibik (azúrové more a biely piesok), rumcigary.

Avšak táto krajina ponúka omnoho viac. Je to typická španielska koloniálna krajina riadená stále komunistickým režimom. Vďaka príjemným teplotám a podnebiu je Kuba najobľúbenejšia destinácia pre turistov z rôznych kútov sveta. Povieme vám aj prečo. Viete, kde je najlepšie potápanie v Karibiku? Predsa pri ostrove Cayo Coco. Okolo Kuby sa nachádza veľké množstvo koralových ostrovov, ale centrálnu časť tvorí práve ostrov Cayo Coco. Je to raj pre potápačov, pretože more poskytuje výbornú viditeľnosť a druhovú pestrosť typickú pre takéto moria. Kedysi táto oblasť bola tvorená len z niekoľkých domčekov, ale v posledných rokoch sa tam rozmohol turistický ruch a vzniklo tu mnoho moderných hotelových komplexov priamo na pláži.

 

Okrem krásnych pláži Kuba poskytuje aj náhľad do histórie. Srdce Havany je tvorené „Nábrežím slobody.“ Je to promenáda s typickou kamennou dlažbou a od hladiny mora ju delí len necelý meter. Kubánci hovoria, že na tomto mieste sa schádza celý svet. Nočnú ruch tu funguje vo veľkom prúde. Mnohokrát popri prechádzaní po promenáde turisti zablúdia pohľadom na tmavé more, ktoré smeruje do USA. Pre väčšinu Kubáncov je práve toto miesto symbolom voľnosti a slobody.

Typický darček, ktorý si turisti vozia z dovolenky na Kube je alkoholický nápoj rum, biely rum. Tento lahodný nápoj sa vyrába od nepamäti. A aby ste si určite doniesli ten kvalitný rum, treba sledovať na etikete označenie carta blanca. Okrem rumom, Kuba produkuje niekoľko desiatok druhov dútnikov. Kvalitný veľký dútnik sa aj v tejto dobe stále vyrába ručne a vraj na stehnách mladých panien :D .

Ďalším zaujímavým mestom na ostrove je Trinidad. Nájdete tu pozostatky na dobu, kedy boli svetovým producentom cukrovej trstiny. Výroba cukrovej trstiny prinášala mestu bohatstvo. Taktiež vďaka koloniálnej architektúre bola oblasť zapísaná vo svetovom dedičstve UNESCO.