STOP zbytočným nákladom na dovolenku

Aktuality
STOP zbytočným nákladom na dovolenku

STOP zbytočným nákladom na dovolenku

27.11.2016

STOP zbytočným nákladom na dovolenku

 

1.POISTENIE:
Slovákov na dovolenke v zahraničí zvyknú trápiť najmä tráviace problémy. Ich ošetrenie sa môže vyšplhať na stovky až tisíce eur! Veď len za
ošetrenie pri tráviacich problémoch zaplatíme v Chorvátsku viac ako 400 eur a v Taliansku dokonca až tisíc eur. Preto suma 1,03€ - 2€ na osobu a noc nestojí za možné problémy.


2. Pri ceste na dovolenku autom sa dá ušetriť až 33 %nákladov na pohonné látky.
Ako? Kontrolou technického stavu vozidla – motor, filtre, pneumatiky. Jazdiť pomalšie a menej používať klimatizáciu. Plynulou jazdou. Nepotrebná záťaž eliminovať. Satelitná navigácia umožňuje vyhnúť sa dlhému blúdeniu na neznámych miestach. Pri ceste cez viacero krajín sa oplatí zistiť si dopredu, v ktorej krajine sú najvýhodnejšie ceny pohonných látok a natankovať v nej plnú nádrž. Taktiež pomáha štýl zjazdy a vypnutie klimatizácie večer.


3: Kadiaľ, kedy, diaľničné poplatky, doklady, polícia, blink/blind
Musíte sa pripraviť na cestu v kolónach, preplnenú diaľnicu a miestami aj zápchy. Problémový býva hlavne začiatok sezóny, t.j. začiatkom Júla a koniec, na konci septembra.
Doporučujeme pozrieť AKTUALITY: http://www.krajinou.sk


4. Výluky z poistenia
Odporúčame ešte pred uzavretím poistenia ako aj pred samotným vycestovaním dôkladne sa oboznámiť s podmienkami poistenia najmä z dôvodu, aby sa vyvarovali situácii, ktoré poisťovňa nekryje, lebo sú v tzv. výlukách z poistenia. „Poistenec napr. stráca nárok na náhradu od poisťovne, ak sa vedome správa rizikovo a ovplyvňuje vznik poistnej udalosti napríklad pod vplyvom alkoholu alebo omamných látok, poisťovňa má taktiež zadefinované nebezpečné športy a činnosti, ktoré sú z poistenia vylúčené - napr. horolezectvo, kaňoning, lyžovanie mimo vyznačených tratí a pod.


5: Ako platiť na dovolenke
Z bankomatov vyberajte hotovosť debetnou kartou. Je to lacnejšie ako výber kreditkou. Vyberte si len takú hotovosť, akú potrebujete a v obchodoch radšej plaťte kartou.