Pozdravy z Kalábrie :)

Aktuality
Pozdravy z Kalábrie :)

Pozdravy z Kalábrie :)

20.6.2017

Milí priatelia,

posielam Vám srdečné pozdravy z Kalábrie, ktorá sa nachádza na juhu talianskej čižmy. Prekvapia Vás dlhé, široké a biele pláže, ktoré sa lemujú po jej pobreží, nádherné zátoky, typické oleandre,... Každý si tu nájde to svoje, či už nádherné pamiatky, krásne pláže, upokojujúce more, nezabudnuteľné mestečká,...

Náš výlet sa začal neďaleko mestečka Capo Vaticano, kde z niektorých miest sa Vám podarí uvidieť až na Sicíliu. Konkrétne hotel Scoglio Della Galea sa nach neďaleko odtiaľ a len 10 km od obľúbeného letoviska Tropea. Tento krásny hotelový rezort sa nachádza priamo nad plážou, rezort je terasovitý, ponúka priam romantické výhľady na more a okolie. Ubytovanie je príjemné, izby sú čisté a okolie Vám vyrazí dych :)

Potom sme pokračovali v cestovaní a presunuli sme sa do rezortu VOI PIzzo Calabro. Pláž sa nachádza prechádzkou cez píniový lesík, ak sa Vám nechce kráčať, môžete využiť kyvadlovú dopravu. Rezort má nádhernú udržiavanú záhradu, chutnú stravu, nádherný bazén. Hotel sa nachádza asi 7 km od mestečka Pizzo, kde si môžete vychutnať zmrzlinu Tartuffo, voňavú kávu, navštíviť mestskú pláž alebo sa kochať výhľadom na okolie. Prešli sme sa po meste, kde sa nachádzajú typické talianske uličky s obchodíkmi.

Navštívili sme mesto Tropea, ktorá je postavená na skalnatom útese - krásne výhľady, pláž, ktorá je považovaná za 1 z najkrajších v Európe, tyrkysové more, kaviarničky, obchodíky... :)

Potom sme sa presunuli k Iónskemu moru - k mestečku Rossano Calabro. Navštívili sme hotel Itacaa Nausica, všade krásne záhrady, pekné more,..

A vrátili sme sa späť k Tyrhénskemu moru, do mestečka Mortelleto - Nicotera Marina. Hotel Nicotera Beach Vás ohúri úžasnou zlatou, širokou plážou.