Adventný Olomouc - poznávací zájazd s CK Waldtour

Adventný Olomouc

Adventný Olomouc

 

Termíny zájazdu Adventný Olomouc

 

Program zájazdu


Vianočný Olomouc poskytuje neopakovateľnú predvianočnú atmosféru uprostred historického mesta zaradeného medzi pamiatky UNESCO. Nemusíte jazdiť do Salzburgu či Viedne, hodnotný program všetkých žánrov, divadlom pre malých i veľkých, adventné zvyky, dobové atrakcie, vyrezávaný betlehem, spievanie kolied na námestí, viac ako osem desiatok stánkov s kvalitným tovarom aj vyhláseným punčom nájdete určite v Olomouci.

 

Program:

Odchod v ranných hodinách na trase: LM-RK-MT-ZA-PB-Olomouc a späť. Pri kolektíve možný nástup z akéhokoľvek miesta na Slovensku za príplatok dohodou.

Prehliadku mesta môže začať po príchode okolo 10:00 hod. na Václavskom námestí prehliadkou Arcidiecézneho múzea, Přemyslovského paláca alebo Dómu sv. Václava. Odtiaľ dôjdete na Biskupské námestie s palácmi zo 17. storočia a k Tereziánskej zbrojnici. Prejdete  námestím Republiky s fontánou Triton, kde sídli Vlastivedné múzeum a stojí chrám Panny Márie Snežnej. Z námestia sa vydáte okolo jezuitského konviktu, kaplnka sv. Jana Sarkandra a kaplnky Božieho tela na Žerotínovom námestí s kostolom sv. Michala. Pokračujete na Dolné námestie s fontánou Jupitera a Neptúna alebo k mariánskemu stĺpu. Na Hornom námestí s radnicou, orlojom, Stĺpom Najsvätejšej Trojice, fontánami Herkula, Caesara a Jupiterovho alebo kostolom sv. Mórica prehliadka končí.

Po prehliadke individuálna účasť na vianočných trhoch.

Vianočné trhy v Olomouci ponúkajú ako jediní v Českej republike originálnu kvalitu Norimberského vína a punču. Zloženie vína je prísne kontrolované a po generácie je receptúra každého výrobku rovnaká.

Po 17:00 hod. odchod na Slovensko podľa trasy. Doprava kvalitnými klimatizovanými autobusmi a šikovnými vodičmi.

 

Cena zájazdu zahŕňa


- doprava podľa trasy
- sprievodca
- poistenie insolventnosti CK

 

Cena zájazdu nezahŕňa


- vstupy do pamätihodností
- poistenie Allianz 1,65€/deň osoba
- miestenka v autobuse 3€ (nepovinné)