Demokratická republika Kongo

Detail štátu

 - transparent

Hlavné mesto: Kinshasa
Veľké mestá: Lubumbashi, Kananga, Mbuji-Mayi, Kisangani, Kananga, Kolwezi, Likasi, Bandundu
Počet obyvateľov: 66 514 504
Rozloha v km2: 2 344 858
Mena: Konžský Frank
Jazyky: francúzština, jazyky lingala, kingwana, kikongo a tshiluba
 
Demokratická republika Kongo:
Je tretí najväčší štát Afriky. Nachádza sa v centrálnej časti pozdĺž rovníka. Konžská panva vyplnená mladými usadeninami zaberá vnútrozemie krajiny. V jej okolí sa nachádzajú vysoké plošiny (1000-1500m). Na východe krajiny sa rozprestierajú jazerá Albertovo jazero, Eduardovo jazero, Kivu, Tanganika a Mweru. Veľkú časť povrchu krajiny tvoria dažďové pralesy. Štát nesie názov podľa jeho najväčšej rieky. V minulosti sa krajina volala Zair. Je jednou z bývalých belgických kolónii.
 

Cestovný doklad

Cestovný pas, vízum, očkovací preukaz so záznamom o očkovaní proti žltej zimnici. O vízum je nutné požiadať ešte pre odletom. V krajine neplatí prihlasovacia povinnosť. Platnosť víza je maximálne 30 dní.

Colné predpisy

Môžete si so sebou zobrať obmedzené množstvo tabakových výrobkov (maximálne 100 kusov cigariet) a alkoholu (1 fľaša). Môžete mať pri sebe maximálne jeden fotoaparát a videokameru. Platí povinná deklarácia valút pri vstupe do krajiny. Prísne zakázaný je vývoz výrobkov zo zvierat.

 

Zdravie

Turisti cestujúci do Konga majú povinnosť dať sa očkovať proti žltej zimnici. Je vhodné očkovanie aj proti žltačke typu A a B, brušnému týfusu a cholere a užívať antimalariká. Úroveň zdravotníckej starostlivosti mimo hlavného mesta je dosť zlá. V Kinhase sú aj súkromné kliniky, ktoré sú však veľmi drahé. Cestovné poistenie obsahujúce repatriáciu by malo byť pre cestovateľa samozrejmosťou.