Šalamúnove ostrovy

Detail štátu

 - transparent

Hlavné mesto: Honiara
Veľké mestá: Aola, Gizo, Yandina
Počet obyvateľov: 581 318
Rozloha v km2: 28 896
Mena: Šalamúnsky Dolár
Jazyky: angličtina, 120 kmeňových jazykov

Šalamúnove ostrovy:

boli objavené v roku 1000 p.n.l.. Súostrovie sa skladá zo 6 veľkých a tisícky malých ostrovov na úseku 1 600 km2 v Tichom oceáne. Ostrovy sú umiestnené do dvoch reťazcov. Nachádzajú sa tu činné sopky, ktoré spôsobujú časté zemetrasenia. Ťažia sa tu nerastné surovín ako olovo, zinok, zlato a nikel.

Cestovný doklad

Cestovný pas platný minimálne pol roka od dátumu vstupu do krajiny a vstupné víza. O ne sa dá vyžiadať na veľvyslanectve Veľkej Británie v Bratislave, alebo priamo po príchode do krajiny na letisku.

Colné predpisy

Dovoz peňazí nepodlieha obmedzeniam, ale treba dodržať oznamovaciu povinnosť. Z krajiny môžete vyviesť také isté množstvo valút, aké ste doviezli. Bez cla sa dá doviezť predmety osobnej spotreby, 2 l alkoholu, 200 ks cigariet alebo tabakových výrobkov v zodpovedajúcom množstve.

Zdravie

Zdravotníctvo nedosahuje európsky štandard a sú tu problémy zo zásobovaním liekmi. Nemocničné vybavenie je zastarané a nespoľahlivé. Odporúča sa uzavrieť cestovné poistenie do danej oblasti a v prípade väčšieho úrazu trvať na okamžitom prevoze do Austrálie. Nezabudnite si pribaliť cestovnú lekárničku.