Bahrajn

Detail štátu

 - transparent


Hlavné mesto:          Manama
Časový posun:         + 2hod.
Mena:                    bahrajnský dinár (BHD)
 
Podmienky vstupu do krajiny:
 
Pre občanov Slovenskej republiky platí vízová povinnosť. Vízum si návštevníci zabezpečia prostredníctvom cestovnej kancelárie.Návštevníci musia mať platný cestovný pas s platnosťouminimálne 6 mesiacov po návrate z dovolenky.
 
Prečo navštíviť túto krajinu:
 
Bahrajn - - znamená v arabčine „dve moria“ , čo vyjadruje to, na čom boli obyvatelia tunajších ostrovov od nepamäti závislí - teda obchod po mori. Toto nezávislé kráľovstvo tvorí 33 ostrovov a je tak jediným arabským ostrovným štátom na svete.

Turistov láka svojou pohostinnosťou, pamiatkami, kultúrou, luxusnými rezortmi a nákupmi. Kriminalita sa tu nevyskytuje , je úplne bezpečné večer sa vybrať na prechádzku.

Tak Ahlan wa Sahlan – vitajte v Bahrajne!

História: Bahrajn bol od 7.storočia súčasťouArabskej ríše, od 12.storočia (s prestávkami) podliehal Perzii. V 18.storočí Iráncov zo zeme vyhnala domáca dynastia al-Chalifa, ktorá je primoci dodnes.V roku 1861 bol nad Bahrajnom zriadený britský protektorát. 15.08.1971 Bahrajn vyhlásil úplnú nezávislosť a následne vstúpil do Ligy arabských štátov. V roku 1991 bola podpísaná dohoda o vojenskej spolupráci s USA.Od roku 2002 je Bahrajn kráľovstvom.V súčasnosti na čele štátu stojí kráľ šajch Hámid bin Isá Chalifa.

Manama: hlavné mesto a prístav ležiaci na severovýchodnom pobreží ostrova pri Perzskom zálive.Má 122 000 obyvateľov. Nachádza sa v ňom veľa pamiatok, mešít, múzeí, nákupných stredísk a luxusných hotelových komplexov. Je dôležitým obchodným a správnym centrom.