Kongo

Detail štátu

 - transparent

Hlavné mesto: Brazzaville
Veľké mestá: Pointe Noire
Počet obyvateľov: 3 903 318
Rozloha v km2: 342 000
Mena: Frank Afrického finančného spoločenstva
Jazyky: francúzština, miestne dialekty
 
Kongo je stredoafrická krajina na pobreží Atlantického oceána. Z pobrežnej nížiny, ktorá je široká 40 až 50 km sa prudko dvíha do nadmorskej výšky 800 m pohorie Mayombe. Vnútrozemie prevažne tvorí plošina pokrytá dažďovými pralesmi a močiarmi. Nezávislosť krajina získala v roku 1960 osamostatnením sa od Francúzska.
 

Cestovný doklad

Pri cestovaní do tejto krajiny je potrebné mať cestovný pas, platné vízum a medzinárodný očkovací preukaz. Žiadosť o vízum je potrebné podať na veľvyslanectve Konžskej demokratickej republiky, ktorá sídli v Bonne alebo v Paríži.

Colné predpisy

Pri príchode do krajiny je potrebné deklarovať dovážané valuty. Dovážať je povolené iba obmedzené množstvo tabakových výrobkov (maximálne 200 kusov cigariet) a alkoholu (1 fľaša). Taktiež je povolená jedna videokamera a jeden fotoaparát.

Zdravie

V rizikových oblastiach je potrebné potvrdenie o očkovaní proti žltej zimnici. Taktiež sa odporúča očkovanie proti žltačkám, týfusu a meningitíde. V krajine je výskyt AIDS. V roku 2003 bola krajina zasiahnutá epidémiou eboly. Voda z vodovodu môže byť zdrojom nákazy týfusu a ďalších chorôb. Neodporúča sa jesť divinu, ktorá predstavuje možný zdroj eboly.