Kiribati

Detail štátu

 - transparent

Hlavné mesto: Tarawa
Veľké mestá: Tabuaro, Bonriki, Buariki
Počet obyvateľov: 110 356
Rozloha v km2: 811
Mena: Austrálsky Dolár
 
Jazyky: kiribatština, angličtina

Kiribati sú slnečné korálové ostrovy uprostred Tichého oceánu. Do získania nezávislosti sa volali Gilbertove ostrovy. Súostrovie tvorí 33 ostrovov. V rokoch 1900- 80 sa tu ťažili fosfáty, ale zdroje už boli vyčerpané. Kiribati dostáva poplatky od krajín ktoré lovia v jej výsostných vodách.

Cestovný doklad

Pas platný ešte 3 mesiace po plánovanom odchode z krajiny. Na vstup je treba požiadať o udelenie víza, ktoré sa žiada na zastupiteľskom úrade krajiny. Ku žiadosti treba doložiť cestovný doklad platný ešte tri mesiace po plánovanom návrate, fotokópiu spiatočnej letenky, dve fotografie. Taktiež je potrebné preukázať dostatok financií na pobyt. Pred odchodom sa odporúča overiť si, či sa podmienky na vstup nezmenili.

Colné predpisy

Predpisy krajiny prísne zakazujú dovoz zbrojného arzenálu a pornografických materiálov. Z krajiny sa nesmú vyvážať tradičné bojové zbrane, tradičné náradie a ozdoby a kultúrne pamiatky staršie ako 30 rokov.

Zdravie

Zdravotníctvo nedosahuje európsky štandard, preto je treba si vybaviť zdravotné poistenie na úhradu liečebných nákladov. Vyskytuje sa tu horúčka Dengue, preto je nutné používať repelenty na ochranu pred moskytmi.